Vishay/Dale M55342K12B63B4RBS
M55342K12B63B4RBS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K12B63B4RBS
Brief Description
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342K12B63B4RBS.pdf
Availability of M55342K12B63B4RBS
QUANTITY
M55342K12B63B4RBS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K12B63B4RBS
Internal Part NumberEIS-M55342K12B63B4RBS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K12B63B4RBS
Related LinksM55342K1, M55342K12B63B4RBS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K12B63B4RBS Details Description
Related parts for M55342K12B63B4RBS
DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD datasheet.pdf
SSR 2A 125VAC 18/30VDC Z-CROSS datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN RCPT/RCPT 26/26POS R/A 30AU datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 24MM datasheet.pdf