Vishay/Dale M55342K12B69D8RWSV
M55342K12B69D8RWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K12B69D8RWSV
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342K12B69D8RWSV.pdf
Availability of M55342K12B69D8RWSV
QUANTITY
M55342K12B69D8RWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K12B69D8RWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K12B69D8RWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K12B69D8RWSV
Related LinksM55342K12, M55342K12B69D8RWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K12B69D8RWSV Details Description
Related parts for M55342K12B69D8RWSV
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 100W datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf