Vishay/Dale M55342K12B845DRWSV
M55342K12B845DRWSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K12B845DRWSV
Brief Description
RES SMD 845 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342K12B845DRWSV.pdf
Availability of M55342K12B845DRWSV
QUANTITY
M55342K12B845DRWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K12B845DRWSV
Internal Part NumberEIS-M55342K12B845DRWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K12B845DRWSV
Related LinksM55342K12, M55342K12B845DRWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K12B845DRWSV Details Description
Related parts for M55342K12B845DRWSV
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
MTK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
IC PWR MGMT FOR LI-ION SYS 32-QF datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf