Lattice Semiconductor Corporation M5LV-384/160-10YC
M5LV-384/160-10YC picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-384/160-10YC
Brief Description
IC CPLD 384MC 10NS 208PQFP
Datasheet Download
M5LV-384/160-10YC.pdf
Availability of M5LV-384/160-10YC
QUANTITY
M5LV-384/160-10YC Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-384/160-10YC
Internal Part NumberEIS-M5LV-384/160-10YC
Standard Package24
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells384
Number of Gates-
Number of I/O160
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-384/160-10YC
Related LinksM5LV-384, M5LV-384/160-10YC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-384/160-10YC Details Description
Related parts for M5LV-384/160-10YC
ESD LAB COAT W/SNAPS WHITE XS datasheet.pdf
ANTI ROTATION RING datasheet.pdf
DIODE GEN 75V 150MA MINI MELF datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 100W datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 300MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 10A 600V KBPC datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 85MA 67 OHM TH datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.0MM 16 CONTACTS datasheet.pdf
7 POS TERMI-BLOK PLUG STACK 3, datasheet.pdf