Microsemi SoC M7A3P1000-2PQG208I
M7A3P1000-2PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
M7A3P1000-2PQG208I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M7A3P1000-2PQG208I.pdf
Availability of M7A3P1000-2PQG208I
QUANTITY
M7A3P1000-2PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of M7A3P1000-2PQG208I
Internal Part NumberEIS-M7A3P1000-2PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits147456
Number of I/O154
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M7A3P1000-2PQG208I
Related LinksM7A3P1000, M7A3P1000-2PQG208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M7A3P1000-2PQG208I Details Description
Related parts for M7A3P1000-2PQG208I
CAP ALUM 1100UF 50V AXIAL datasheet.pdf
PWR SUPPLY MODULE 4CH LOW NOISE datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .380" datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
BS II SNGL datasheet.pdf
CAP MICA 24PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf