3M M7UUK-5005K
M7UUK-5005K picture photo
Mfg. Part Number
M7UUK-5005K
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
IDC CABLE - MDN50K/MC50F/MDN50K
Datasheet Download
M7UUK-5005K.pdf
Availability of M7UUK-5005K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M7UUK-5005K Order Process
Ship out your order
Specifications of M7UUK-5005K
Internal Part NumberEIS-M7UUK-5005K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCable Matters
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesDelta
ConfigurationCentronics 50 pos Female to Female
Length5.00' (1.52m)
Cable TypeRibbon, Twisted Pair
ShieldingUnshielded
StyleBidirectional
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M7UUK-5005K
Related LinksM7UUK, M7UUK-5005K Datasheet, 3M Distributor
M7UUK-5005K Details Description
Related parts for M7UUK-5005K
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4PF 25V 0402 datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 10 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
F3SJ-A1355P20 datasheet.pdf
SHEAR BLADE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf