Vishay/Dale M8340109K1002GCD03
M8340109K1002GCD03 picture photo
Mfg. Part Number
M8340109K1002GCD03
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
M8340109K1002GCD03.pdf
Availability of M8340109K1002GCD03
QUANTITY
M8340109K1002GCD03 Order Process
Ship out your order
Specifications of M8340109K1002GCD03
Internal Part NumberEIS-M8340109K1002GCD03
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMilitary, MIL-PRF-83401/09, RZ090
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element120mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsMilitary
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.983" L x 0.098" W (24.97mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M8340109K1002GCD03
Related LinksM8340109K, M8340109K1002GCD03 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M8340109K1002GCD03 Details Description
Related parts for M8340109K1002GCD03
IC BATT CHRGR LI-ION 4.2V 16-QFN datasheet.pdf
IC PB ON/OFF CONTROLLER 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
MTRJ KEYED JACK KIT 50/125 BLUE datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHRG CBL ELECT VEH MODE 3, 3 PH datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 12.3VC SOT23 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf