Murata Electronics North America GRM31A7U3A121JW31D
GRM31A7U3A121JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A121JW31D
Brief Description
CAP CER 120PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A121JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A121JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A121JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A121JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A121JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3A121JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3A121JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3A121JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3A121JW31D
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 2GB 240DIMM datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-48" BLACK datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
1-CH I/O UNIT (PNP) datasheet.pdf
D4N-5B32 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 68MA 260 MOHM datasheet.pdf
CONN 6 POS SMT VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf