Amphenol Pcd M85049/41-12A W/B
M85049/41-12A W/B picture photo
Mfg. Part Number
M85049/41-12A W/B
Brief Description
CONN BACKSHELL
Datasheet Download
M85049/41-12A W/B.pdf
Availability of M85049/41-12A W/B
QUANTITY
M85049/41-12A W/B Order Process
Ship out your order
Specifications of M85049/41-12A W/B
Internal Part NumberEIS-M85049/41-12A W/B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M85049/41-12A W/B
Related LinksM85049/4, M85049/41-12A W/B Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
M85049/41-12A W/B Details Description
Related parts for M85049/41-12A W/B
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN SPLICE PARA 779-2680CMA datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf