Amphenol Pcd M85049/52-1-12W
M85049/52-1-12W picture photo
Mfg. Part Number
M85049/52-1-12W
Brief Description
CONN BACKSHELL
Datasheet Download
M85049/52-1-12W.pdf
Availability of M85049/52-1-12W
QUANTITY
M85049/52-1-12W Order Process
Ship out your order
Specifications of M85049/52-1-12W
Internal Part NumberEIS-M85049/52-1-12W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M85049/52-1-12W
Related LinksM85049/, M85049/52-1-12W Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
M85049/52-1-12W Details Description
Related parts for M85049/52-1-12W
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 12V datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 70NS 8SOIC datasheet.pdf
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 45POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADR .049" 14POS SMT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN HOOD SHELL TOP ENTRY M25 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 835MA 167 MOHM datasheet.pdf