Alpha Wire M9180013 BR002
M9180013 BR002 picture photo
Mfg. Part Number
M9180013 BR002
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 2COND 20AWG BROWN 500'
Datasheet Download
M9180013 BR002.pdf
Availability of M9180013 BR002
QUANTITY
M9180013 BR002 Order Process
Ship out your order
Specifications of M9180013 BR002
Internal Part NumberEIS-M9180013 BR002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBasics of Wire and Cable
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand-
Conductor MaterialAlumel, Chromel
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length500' (152.44m)
Jacket ColorBrown
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-20°C ~ 510°C
Usage-
Conductor InsulationFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M9180013 BR002
Related LinksM918001, M9180013 BR002 Datasheet, Alpha Wire Distributor
M9180013 BR002 Details Description
Related parts for M9180013 BR002
RES SMD 30.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
FMW4 INPUT FILTER 6A datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 300A 2TOWER datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT COAX SKT SLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf