Epson MA-306 20.0000M-C0:ROHS
MA-306 20.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 20.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 20.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 20.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 20.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 20.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 20.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 20.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 20.0, MA-306 20.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 20.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 20.0000M-C0:ROHS
RES 110K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1IN CLEAR 2X250 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 1.25NS 6TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF FIXED datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf