Epson MA-306 20.0000M-C3: ROHS
MA-306 20.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 20.0000M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 20.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-306 20.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-306 20.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 20.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 20.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 20.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-306 20.00, MA-306 20.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 20.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 20.0000M-C3: ROHS
TVS DIODE 437VWM 772VC AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 2.94 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 11.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 5W SMBG datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf