Epson MA-306 24.5760M-C3: ROHS
MA-306 24.5760M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 24.5760M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.5760 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 24.5760M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-306 24.5760M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-306 24.5760M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 24.5760M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 24.5760M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 24.5760M-C3: ROHS
Related LinksMA-306 24.57, MA-306 24.5760M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 24.5760M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 24.5760M-C3: ROHS
MOSFET N-CH 40V 12A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TV/VCR TUNER 30TSSOP datasheet.pdf
RUBBER BOOT datasheet.pdf
CONN HEADR 38POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONTROL CARD PICCOLO ISO F28035 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 40V SCREW datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
PC MOUNTING KIT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC datasheet.pdf