Epson MA-306 28.3220M-C0:ROHS
MA-306 28.3220M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 28.3220M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 28.3220MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 28.3220M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 28.3220M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 28.3220M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 28.3220M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 28.3220M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency28.322MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 28.3220M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 28.3, MA-306 28.3220M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 28.3220M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 28.3220M-C0:ROHS
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES MO 2W 20 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 40POS .100 datasheet.pdf
RES 301 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA DUAL PHEMT 24-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2.82A 35 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 34.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf