Epson MA-306 33.3333M-C0
MA-306 33.3333M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 33.3333M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 33.3333MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 33.3333M-C0.pdf
Availability of MA-306 33.3333M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-306 33.3333M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 33.3333M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-306 33.3333M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33.3333MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 33.3333M-C0
Related LinksMA-306 33, MA-306 33.3333M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-306 33.3333M-C0 Details Description
Related parts for MA-306 33.3333M-C0
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
MICRO DD 31POS SKT FLOAT MT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4CHAN 16TSSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.2MHZ RRO 22DFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 460MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf