Epson MA-306 36.0000M-G3: ROHS
MA-306 36.0000M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 36.0000M-G3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 36.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 36.0000M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-306 36.0000M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-306 36.0000M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 36.0000M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 36.0000M-G3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 36.0000M-G3: ROHS
Related LinksMA-306 36.00, MA-306 36.0000M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 36.0000M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 36.0000M-G3: ROHS
CONN HEADER 78POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
18P MTA100 CONN ASSY NATL 30AU datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC SINGLE-ENDED BUS TXRX 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 385MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf