Xilinx XC40150XV-08BG560I
XC40150XV-08BG560I picture photo
Mfg. Part Number
XC40150XV-08BG560I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC40150XV-08BG560I Available
Datasheet Download
XC40150XV-08BG560I.pdf
Availability of XC40150XV-08BG560I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC40150XV-08BG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC40150XV-08BG560I
Internal Part NumberEIS-XC40150XV-08BG560I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC40150XV-08BG560IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000XV Family 150K Gates 12312 Cells 0.25um Technology 2.5V 560-Pin Metal BGA
SeriesXC40150XV
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA-560
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC40150XV-08BG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC40150XV-08BG560I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000XLA/XV Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000XLA/XV Family
Related LinksXC40150XV, XC40150XV-08BG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XC40150XV-08BG560I Details Description
Related parts for XC40150XV-08BG560I
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FILTER LINE 15A LEADED TERM SHLD datasheet.pdf
OSC XO 72.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RND RED,YLW SMD datasheet.pdf
RES 375K OHM 1/20W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 240MA 1.37 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN DSUB PCB THRU-HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf