Epson MA-406 10.0000M-K0: ROHS
MA-406 10.0000M-K0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 10.0000M-K0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 10.0000M-K0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 10.0000M-K0: ROHS
QUANTITY
MA-406 10.0000M-K0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 10.0000M-K0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 10.0000M-K0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 10.0000M-K0: ROHS
Related LinksMA-406 10.00, MA-406 10.0000M-K0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 10.0000M-K0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 10.0000M-K0: ROHS
SWITCH PB EMERGNCY STOP NON-ILLM datasheet.pdf
IC DUAL 2-TO-4 DEC/DEMUX 16-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 6QFN datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 54K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
RES 4.3M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
22UF 16V 5X5MM 85C 1500H datasheet.pdf