Epson MA-406 14.7456M-C3: ROHS
MA-406 14.7456M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 14.7456M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.7456 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 14.7456M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 14.7456M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-406 14.7456M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 14.7456M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 14.7456M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 14.7456M-C3: ROHS
Related LinksMA-406 14.74, MA-406 14.7456M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 14.7456M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 14.7456M-C3: ROHS
IC NVSRAM 16MBIT 100NS 36EDIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB EEPROM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES ADJ SOT143 datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWM BUCK BST FLYBCK CM 8SOIC datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-TSSOP datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 125E 5.5KV BOLT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
RES 300 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf