Epson MA-406 14.7456M-G3: ROHS
MA-406 14.7456M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 14.7456M-G3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 14.7456 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 14.7456M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 14.7456M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-406 14.7456M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 14.7456M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 14.7456M-G3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 14.7456M-G3: ROHS
Related LinksMA-406 14.74, MA-406 14.7456M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 14.7456M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 14.7456M-G3: ROHS
IDC CABLE-AKC64G/ AE64G / X datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT SMD datasheet.pdf
RES 475 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
INSERT 108POS HAN DD-BU-C SO datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
ROUND 4MM LITEPIPE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.23A TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf