Epson MA-406 15.0000M-B0: ROHS
MA-406 15.0000M-B0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 15.0000M-B0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 15.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 15.0000M-B0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 15.0000M-B0: ROHS
QUANTITY
MA-406 15.0000M-B0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 15.0000M-B0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 15.0000M-B0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 15.0000M-B0: ROHS
Related LinksMA-406 15.00, MA-406 15.0000M-B0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 15.0000M-B0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 15.0000M-B0: ROHS
TRANS PNP 60V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V 0606 datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
AM8476A108 OUTER TERMINAT datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.050 CLEAR 50' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA B/T datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 21 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf