Epson MA-406 15.3600M-C3: ROHS
MA-406 15.3600M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 15.3600M-C3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 15.3600 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 15.3600M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 15.3600M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-406 15.3600M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 15.3600M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 15.3600M-C3: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
TypeMHz Crystal
Frequency15.36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 15.3600M-C3: ROHS
Related LinksMA-406 15.36, MA-406 15.3600M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 15.3600M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 15.3600M-C3: ROHS
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
XMITTER HDMI/DVI LP 76CSPBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 4.3A 42.5 MOHM datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 544MA 392 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf