Epson MA-406 18.4320M-C0: ROHS
MA-406 18.4320M-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 18.4320M-C0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 18.4320 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 18.4320M-C0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 18.4320M-C0: ROHS
QUANTITY
MA-406 18.4320M-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 18.4320M-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 18.4320M-C0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 18.4320M-C0: ROHS
Related LinksMA-406 18.43, MA-406 18.4320M-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 18.4320M-C0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 18.4320M-C0: ROHS
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AUDIO PWM PROC 80TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 8.6UH 2.1A 56 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FERRITE CORE PQ 2.45UH N97 datasheet.pdf