Epson MA-406 24.5760M-G3: ROHS
MA-406 24.5760M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 24.5760M-G3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.5760 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 24.5760M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 24.5760M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-406 24.5760M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 24.5760M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 24.5760M-G3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 24.5760M-G3: ROHS
Related LinksMA-406 24.57, MA-406 24.5760M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 24.5760M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 24.5760M-G3: ROHS
IC BUS SWITCH OCTAL 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
DISPLAY ALLNGAP SGL DIGIT SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
QUICK DISCONNECT STANDARD CONN datasheet.pdf
LIMIT SW, ROLLER LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W datasheet.pdf
FN ADJ APP RA 2.5MM BRD-IN-TRM datasheet.pdf