Epson MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS
MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 4.9152 MHZ 22.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS.pdf
Availability of MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS
QUANTITY
MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency4.9152MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance22pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS
Related LinksMA-406 4.9152, MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 4.9152M50X-D3: ROHS
IC REG LDO ADJ 1A SC63 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
PANEL INTERNAL 2MM ZINC PLATED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
IC AMP CLASS-D AUDIO 48STSSOP datasheet.pdf
4700UF 35V 18X35MM 105C 3000H datasheet.pdf