FFF 54112-109501850LF
54112-109501850LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-109501850LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54112-109501850LF.pdf
Availability of 54112-109501850LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-109501850LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-109501850LF
Internal Part NumberEIS-54112-109501850LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.202" (5.12mm)
Length - Stack Height0.728" (18.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-109501850LF
Related Links54112-10, 54112-109501850LF Datasheet, FFF Distributor
54112-109501850LF Details Description
Related parts for 54112-109501850LF
RELAY TELECOM 4PDT 1A 12V datasheet.pdf
MODULE 9C 16MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 2 SEC datasheet.pdf
OSC VCXO 187.5MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.51UF RADIAL datasheet.pdf