Epson MA-505 10.2400M-C0:ROHS
MA-505 10.2400M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 10.2400M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.2400MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-505 10.2400M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-505 10.2400M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-505 10.2400M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 10.2400M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 10.2400M-C0:ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10.24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 10.2400M-C0:ROHS
Related LinksMA-505 10.2, MA-505 10.2400M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 10.2400M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-505 10.2400M-C0:ROHS
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH DUAL 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HOOD USB B-MALE BLACK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf