Epson MA-505 14.7450M-C0: ROHS
MA-505 14.7450M-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 14.7450M-C0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.7450 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 14.7450M-C0: ROHS.pdf
Availability of MA-505 14.7450M-C0: ROHS
QUANTITY
MA-505 14.7450M-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 14.7450M-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 14.7450M-C0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.745MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 14.7450M-C0: ROHS
Related LinksMA-505 14.74, MA-505 14.7450M-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 14.7450M-C0: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 14.7450M-C0: ROHS
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A .187QC datasheet.pdf
PROBE OSCILLOSCOPE 10:1 RATIO datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 15A SOD80 datasheet.pdf
CONN PIN STR COMPL FLATPAQ datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf