Epson MA-505 14.7456M-C3: ROHS
MA-505 14.7456M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 14.7456M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.7456 MHZ 18.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-505 14.7456M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 14.7456M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 14.7456M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 14.7456M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 14.7456M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 14.7456M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 14.74, MA-505 14.7456M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 14.7456M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 14.7456M-C3: ROHS
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS 0.156 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 10MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V 20% BX 0805 datasheet.pdf
2.0 MM W/B R/A HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf