Epson MA-505 14.7456M50X-C3
MA-505 14.7456M50X-C3 picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 14.7456M50X-C3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-505 14.7456M50X-C3.pdf
Availability of MA-505 14.7456M50X-C3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-505 14.7456M50X-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 14.7456M50X-C3
Internal Part NumberEIS-MA-505 14.7456M50X-C3
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTube
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 14.7456M50X-C3
Related LinksMA-505 14., MA-505 14.7456M50X-C3 Datasheet, Epson Distributor
MA-505 14.7456M50X-C3 Details Description
Related parts for MA-505 14.7456M50X-C3
CBL ASSEMBLY RCA PLUG(2)-PLUG(2) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RF AMP 2.8GHZ TWO STAGE 16QFN datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK DL 48QFN datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf