Epson MA-505 18.4320M-B0: ROHS
MA-505 18.4320M-B0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 18.4320M-B0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 18.4320 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 18.4320M-B0: ROHS.pdf
Availability of MA-505 18.4320M-B0: ROHS
QUANTITY
MA-505 18.4320M-B0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 18.4320M-B0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 18.4320M-B0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 18.4320M-B0: ROHS
Related LinksMA-505 18.43, MA-505 18.4320M-B0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 18.4320M-B0: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 18.4320M-B0: ROHS
CONN RECPT 7POS .100 POLAR 15AU datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 50NS 8SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER SGL 1INPUT SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MEM FIFO 256X9 15NS 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 2MM datasheet.pdf