Epson MA-505 18.4320M-C0
MA-505 18.4320M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 18.4320M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-505 18.4320M-C0.pdf
Availability of MA-505 18.4320M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-505 18.4320M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 18.4320M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-505 18.4320M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 18.4320M-C0
Related LinksMA-505 18, MA-505 18.4320M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-505 18.4320M-C0 Details Description
Related parts for MA-505 18.4320M-C0
CONN EDGECARD 34POS .1" SIDE MT datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 45V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X5R 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 100TQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 70POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf