Epson MA-505 18.4320M-C3: ROHS
MA-505 18.4320M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 18.4320M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 18.4320 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 18.4320M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 18.4320M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 18.4320M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 18.4320M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 18.4320M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 18.4320M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 18.43, MA-505 18.4320M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 18.4320M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 18.4320M-C3: ROHS
TRANS PNP 50V 1A TO-92L datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 10.5A 6 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 100V MBS-1 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 196VC SMBJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf