Epson MA-505 19.6608M-C3: ROHS
MA-505 19.6608M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 19.6608M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 19.6608 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 19.6608M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 19.6608M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 19.6608M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 19.6608M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 19.6608M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 19.6608M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 19.66, MA-505 19.6608M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 19.6608M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 19.6608M-C3: ROHS
MOSFET N-CH 55V 66A D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PAR 40MHZ 28-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PAC-RX3I-RV36-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf