Epson MA-506 10.0000M-B0: ROHS
MA-506 10.0000M-B0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 10.0000M-B0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 10.0000M-B0: ROHS.pdf
Availability of MA-506 10.0000M-B0: ROHS
QUANTITY
MA-506 10.0000M-B0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 10.0000M-B0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 10.0000M-B0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 10.0000M-B0: ROHS
Related LinksMA-506 10.00, MA-506 10.0000M-B0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 10.0000M-B0: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 10.0000M-B0: ROHS
VARISTOR 900V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOD COVER ANCHOR FOR XM CONN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf