Epson MA-506 12.0000M-B3: PURE SN
MA-506 12.0000M-B3: PURE SN picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 12.0000M-B3: PURE SN
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 12.00 MHZ 16.0 PF SMD
Datasheet Download
MA-506 12.0000M-B3: PURE SN.pdf
Availability of MA-506 12.0000M-B3: PURE SN
QUANTITY
MA-506 12.0000M-B3: PURE SN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 12.0000M-B3: PURE SN
Internal Part NumberEIS-MA-506 12.0000M-B3: PURE SN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 12.0000M-B3: PURE SN
Related LinksMA-506 12.000, MA-506 12.0000M-B3: PURE SN Datasheet, Epson Distributor
MA-506 12.0000M-B3: PURE SN Details Description
Related parts for MA-506 12.0000M-B3: PURE SN
CONN RCPT 41POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
POWER SUPPLY 1-16V 60A SWITCH DC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
DEVICENET TAP CONNECTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W DO204AL datasheet.pdf