Epson MA-506 14.7456M-C0:ROHS
MA-506 14.7456M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 14.7456M-C0:ROHS
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 14.7456M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 14.7456M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 14.7456M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 14.7456M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 14.7456M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 14.7456M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 14.7, MA-506 14.7456M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 14.7456M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 14.7456M-C0:ROHS
CAP FILM 0.18UF 5% 16VDC 1913 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG .100" 30POS DL PCB SMD datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.5A SC74 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A SC73 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf