Epson MA-506 14.7456M-C3: ROHS
MA-506 14.7456M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 14.7456M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.7456 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 14.7456M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 14.7456M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 14.7456M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 14.7456M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 14.7456M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 14.7456M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 14.74, MA-506 14.7456M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 14.7456M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 14.7456M-C3: ROHS
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 23MM PCMNT datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
BOX STAINLESS STEEL 30"L X 20"W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.22 OHM 1% 250W datasheet.pdf