Epson MA-506 18.4320M-C0
MA-506 18.4320M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 18.4320M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 18.4320M-C0.pdf
Availability of MA-506 18.4320M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-506 18.4320M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 18.4320M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-506 18.4320M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 18.4320M-C0
Related LinksMA-506 18, MA-506 18.4320M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-506 18.4320M-C0 Details Description
Related parts for MA-506 18.4320M-C0
RES ARRAY 3 RES 5.6K OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
LED T-11MM 62MM SQ 16LED ULT PGN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf