Epson MA-506 18.4320M-C3: ROHS
MA-506 18.4320M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 18.4320M-C3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 18.4320 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 18.4320M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 18.4320M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 18.4320M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 18.4320M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 18.4320M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 18.4320M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 18.43, MA-506 18.4320M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 18.4320M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 18.4320M-C3: ROHS
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917 datasheet.pdf
LED 2HI 3MM 5V RED PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
INSERTION TOOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
5MM SLOT L/D-ON PNP R-SHAPE datasheet.pdf