Epson MA-506 20.0000M-C0:ROHS
MA-506 20.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 20.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 20.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 20.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 20.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 20.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 20.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 20.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 20.0, MA-506 20.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 20.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 20.0000M-C0:ROHS
CONN SPADE SPRING 22-16AWG #1/4 datasheet.pdf
IC UART 44-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 125MA 5 OHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf