Epson MA-506 22.1184MC-C0: ROHS
MA-506 22.1184MC-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 22.1184MC-C0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 22.1184 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 22.1184MC-C0: ROHS.pdf
Availability of MA-506 22.1184MC-C0: ROHS
QUANTITY
MA-506 22.1184MC-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 22.1184MC-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 22.1184MC-C0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 22.1184MC-C0: ROHS
Related LinksMA-506 22.11, MA-506 22.1184MC-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 22.1184MC-C0: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 22.1184MC-C0: ROHS
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 50ppm 12pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 16V 470 OHM 70C datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 33 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MCU 32BIT 64KB 40QFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-12POS BCD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf