Epson MA-506 24.5760M-C3: ROHS
MA-506 24.5760M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 24.5760M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.5760 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 24.5760M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 24.5760M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 24.5760M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 24.5760M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 24.5760M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 24.5760M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 24.57, MA-506 24.5760M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 24.5760M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 24.5760M-C3: ROHS
IC VREF SHUNT 1.235V 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 51.1OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG BEI 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf