Epson MA-506 25.0000M-G3: ROHS
MA-506 25.0000M-G3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 25.0000M-G3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 25.0000M-G3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 25.0000M-G3: ROHS
QUANTITY
MA-506 25.0000M-G3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 25.0000M-G3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 25.0000M-G3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 25.0000M-G3: ROHS
Related LinksMA-506 25.00, MA-506 25.0000M-G3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 25.0000M-G3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 25.0000M-G3: ROHS
RECT BRIDGE GPP 12A 200V GBPC datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR LONG LA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
Connector Receptacle USB mini AB 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC TX 915MHZ 200MW 28TQFN datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AC 200A Y4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf