Epson MA-506 32.0000M-C0
MA-506 32.0000M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 32.0000M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 32.0000M-C0.pdf
Availability of MA-506 32.0000M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-506 32.0000M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 32.0000M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-506 32.0000M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 32.0000M-C0
Related LinksMA-506 32, MA-506 32.0000M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-506 32.0000M-C0 Details Description
Related parts for MA-506 32.0000M-C0
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
BOOSTER PACK MOTOR DRIVE datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC datasheet.pdf
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD datasheet.pdf