Murata Electronics North America MA10101FAN
MA10101FAN picture photo
Mfg. Part Number
MA10101FAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA10101FAN.pdf
Availability of MA10101FAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA10101FAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA10101FAN
Internal Part NumberEIS-MA10101FAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA10101FAN today.
SeriesMA1010
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA10101FAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA101, MA10101FAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA10101FAN Details Description
Related parts for MA10101FAN
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRY SHLD 5000' datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
IC AMP AUD CLASS D BTL PWRSSO36 datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 16POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
GROMMET 1.000" PVC BLACK datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 3POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf