AVX Corporation MA101C103KAA-BULK
MA101C103KAA-BULK picture photo
Mfg. Part Number
MA101C103KAA-BULK
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
MA101C103KAA-BULK.pdf
Availability of MA101C103KAA-BULK
QUANTITY
MA101C103KAA-BULK Order Process
Ship out your order
Specifications of MA101C103KAA-BULK
Internal Part NumberEIS-MA101C103KAA-BULK
Standard Package100
SeriesCeralam® MA
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA101C103KAA-BULK
Related LinksMA101C10, MA101C103KAA-BULK Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA101C103KAA-BULK Details Description
Related parts for MA101C103KAA-BULK
IC MCU 8BIT 8K FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 80POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP AUTO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM datasheet.pdf