AVX Corporation MA105A330KAA
MA105A330KAA picture photo
Mfg. Part Number
MA105A330KAA
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA105A330KAA.pdf
Availability of MA105A330KAA
QUANTITY
MA105A330KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MA105A330KAA
Internal Part NumberEIS-MA105A330KAA
Packaging-
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA105A330KAA
Related LinksMA105A, MA105A330KAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA105A330KAA Details Description
Related parts for MA105A330KAA
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT TYPE G WHT X 6' datasheet.pdf
DISPSBLE GLOVES LRG LATEX 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
5 POS BUS BAR .39 CL LH 100 PCS datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf