3M MA250DMFMK-A
MA250DMFMK-A picture photo
Mfg. Part Number
MA250DMFMK-A
Manufacturer
Product Category
Terminals - Adapters
Brief Description
NON INSULATED DBL FML MLE ADAPTE
Datasheet Download
MA250DMFMK-A.pdf
Availability of MA250DMFMK-A
QUANTITY
MA250DMFMK-A Order Process
Ship out your order
Specifications of MA250DMFMK-A
Internal Part NumberEIS-MA250DMFMK-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Adapters
SeriesScotchlok™
Convert From (Adapter End)0.25" (6.35mm) 1/4" Quick Connect, Male (2)
Convert To (Adapter End)0.25" (6.35mm) 1/4" Quick Connect, Female
InsulationNon-Insulated
Features-
Contact MaterialBrass
Contact FinishTin
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA250DMFMK-A
Related LinksMA250D, MA250DMFMK-A Datasheet, 3M Distributor
MA250DMFMK-A Details Description
Related parts for MA250DMFMK-A
RES 0.56 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 40 POS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TOOL DIE ASSY 8AWG datasheet.pdf
DISPLAY PROGR 4CHAR .20" GREEN datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf